Historia firmy LYNX Poland

Nasza firma istnieje na rynku od 1991 roku. W ma początku 2000 roku zajęliśmy się tworzeniem oprogramowania edukacyjnego typu CAD do szkół i uczelni. W krótkim czasie program przerodził się w wersję PROFESSIONAL, wzbogaconym o program STEP2CNC dedykowany do sterowania 3-osiowymi ploterami frezującymi serii OTTER, ale stosowany też do ploterów laserowych, plazmowych, tnących i termicznych (Termik).

Kilka lat później wydaliśmy wersję 4-osiową programu STEP2CNC i wprowadziliśmy oprogramowanie dedykowane do sterowania ploterami tnącymi LynxCUT. Nasze oprogramowanie do dziś cieszy się dużą popularnością i uznaniem.

Na początku 2006 roku wprowadziliśmy w pełni profesjonalne oprogramowanie cncCAD i TAPPER 4-AXIS dodawane wyłącznie do maszyn produkowanych przez naszą firmę.

Produkowanych???

Dokładnie tak - od 2006 roku zaczęliśmy produkować wielkoformatowe plotery laserowe i grawerki laserowe. W 2008 roku wprowadziliśmy do produkcji plotery termiczne na cudzym sterowaniu. W 2009 roku pojawiło się nasz własny sterownik nazwany STEP2CNC, stosowany od tej pory w ploterach frezujących, ploterach termicznych i ploterach laserowych.

W kolejnych latach wprowadziliśmy do produkcji plotery plazmowe, plotery tablicowe oraz grawerki CNC. Nasze oprogramowanie wzbogaciło się o wiele modułów:

  • IMAGER / IMAGE2CNC - oprogramowanie do konwersji bitmap na G-CODE (stosowane we frezarkach CNC i grawerkach laserowych).
  • LynxCAM - oprogramowanie do konwersji obiektów 3D na płaskorzeźby.
  • LynxNEST - nesting, czyli program do optymalizacji rokładu elementów na materiale, wyróżniony nagrodami.
  • TERMCUT - oprogramowanie dedykowane do ploterów termicznych - najszybsze na rynku!
  • Styro3D / Turn3D - oprogramowanie do produkcji elementów 3D ze styropianu i styroduru (XPS)
  • LynxPhoto - oprogramowanie do obsługi systemów fotodigitalizacji i projekcji elementów ma materiale.

W 2012 roku jako pierwsi na Polskim rynku wprowadziliśmy do produkcji cuttery (katery) marki XERXES ze stołem płaskim i głowicami własnej produkcji. W październiku i listopadzie 2015 roku pokazaliśmy na targach nasz cutter XERXES FR i otrzymaliśmy za niego trzy nagrody:

  • Złoty Medal MTP Furnica 2015
  • Złoty Medal targów Kompozyt-Expo 2015
  • Diament Meblarstwa 2015

To był wielki sukces dla naszej firmy. Od tej pory produkujemy cuttery do branży tekstylnej, tapicerskiej, meblarskiej, reklamowej, poligraficznej, opakowaniowej, uszczelkarskiej, obuwniczej, odzieżowej i izolacji. Otworzyliśmy też dział automatyzacji i wprowadziliśmy usługę wdrożeń technologicznych.

W marcu 2016 roku na targach Warsaw Pack zaprezentowaliśmy zupełnie nową maszynę na rynku - klejarkę do kleju ciepłego i zimnego FELIX Gluer (stosowanej w branży opakowaniowej i POS/POSm). Jest ona teraz flagowym produktem naszej firmy - jest najszybsza, ma najprostsze oprogramowanie i czas projektowania + produkowania jest dużo niższy niż u konkurencji. Osiągnęliśmy prędkość ruchu 150 m/min (2500 mm/s) z przyspieszeniem 1G (10 m/s2).

 

Teraz wyznaczyliśmy sobie kolejne cele i znów zaczniemy wyznaczać trendy technologiczne wśród nowych maszyn CNC.

Dołącz do nas - przyłącz się do rozwoju technologicznego swojej i naszej firmy!